4. maj 2006

Sy selv eller noget…

Skrevet af Ekaterina kl. 18:25

Er der en lille designer gemt i dig og er snart klar til at udleve din kreativitet? Har du idéer og mangler stof?

Copenhagen Textiles er efterhånden en stor butik der sælger designerstoffer. Butikken startede i baghuset på Bredgade, og senere flyttede til Fiolstræde. Efter et par år på de fine lokaler, udvidede butikken yderligere og købte sidste år Silkehuset ved Kultorvet, hvor de også efter købet flyttede over til Frederiksborggade 1B.
Versace - Copenhagen TextilesChristian Dior - Copenhagen TextilesArmani - Copenhagen Textiles
Tag forbi butikken og find rester netop af de stoffer du måske har set på Catwalks i de forskellige blade. Dolce&Gabbana, Prada, Missoni, Armani, Versace, Valentino, Chanel er blot nogle af de få mærker butikken sælger til ikke så mange penge.
Etro - Copenhagen TextilesCavalli - Copenhagen TextilesBlumarine - Copenhagen Textiles
Vær din egen designer og giv de store modehuse en konkurrence. Hvem ved, måske er din version meget federe end det du har set på modeshows.

Ingen kommentarer her - men du kan skrive en»


RSS feed til kommentarer til dette indlæg.  TrackBack link

Skriv en kommentar


izkra 2006-2008